Serial o rodzicielstwie
Youtube Video Thumbnail

Odcinek 2, Sezon 1

1 trymestr ciąży - co nas czeka?

Chłopiec czy dziewczynka? Oto jest pytanie! Jakiego maluszka spodziewa się nasza para bohaterów, Wojciech i Agnieszka Błach? Kiedy ustalenie płci dziecka jest możliwe, jak znosiły ciąże nasze znane mamy? Poznajcie odpowiedzi i obejrzyjcie 2 odcinek serialu.

Upragniona wizyta - poznaj płeć dziecka!

Wejdź na wyższy poziom rodzicielstwa z Kinderkraft

Upragniony, pozytywny wynik testu ciążowego - mieszanka radości, euforii i stresu zarazem. Znasz to uczucie, któremu towarzyszy milion pytań? Jak to będzie? Czy sobie poradzę? Pojawiają się wątpliwości… Kogo zapytać, gdzie się poradzić? Jak się przygotować? …czytaj dalej

Ale to nie wszystko

Oprócz kwestii medycznych w odcinku zostaną poruszone także sprawy, które bardzo interesują kobiety: czyli samopoczucie w ciąży. Na ten temat wypowiada się dr n. med. Aleksandra Głowińska, psycholog kliniczny.

Ile razy słyszałaś, że “dziewczynki odbierają urodę”? Albo że skoro pierwsza ciąża była cudowna, to druga też taka będzie? Aleksandra Głowińska opowie nie tylko o najczęstszych dolegliwościach, na które skarżą się ciężarne, ale także rozwieje mity, dotyczące szkodliwych stereotypów ciążowych.

Gwiazdy mówią, jak się czują

W tym odcinku występują także Aleksandra Szwed oraz Małgorzata Socha, które szczerze opowiedzą, jak się czuły w obu ciążach. Myślisz, że znane i lubiane aktorki nie mają porannych mdłości lub zawsze wyglądają kwitnąco, a w 8 miesiącu biegają na szpilkach? ;)

Poznamy nowych bohaterów: Michała Meyera oraz Kamilę Kamińską, którzy pomogą wybrać pierwszy wózek dla maluszka. Razem z ekspertem Kinderkraft dowiemy się,na co zwrócić uwagę, aby dokonać mądrego i świadomego wyboru.

To musisz przeczytać!

Patronat

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM

Projekt został objęty patronatem przez Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarze z tej placówki podzielili się swoją ekspercką wiedzą i …czytaj dalej