Serial o rodzicielstwie
Youtube Video Thumbnail

Odcinek 3, Sezon 1

Wyprawkowy zawrót głowy - jak nie zwariować?

Czy można bezpiecznie spać z dzieckiem w łóżku? A może lepiej od razu przygotować dla noworodka osobny pokoik? Macie już wózek - teraz czas na łóżeczko. Dowiedz się, które będzie najlepsze… I kiedy w końcu czeka Cię koniec wizyt w ciąży.

Wyprawkowy zawrót głowy

Jak wybrać łóżeczko dla noworodka?

Upragniony, pozytywny wynik testu ciążowego - mieszanka radości, euforii i stresu zarazem. Znasz to uczucie, któremu towarzyszy milion pytań? Jak to będzie? Czy sobie poradzę? Pojawiają się wątpliwości… Kogo zapytać, gdzie się poradzić? Jak się przygotować? …czytaj dalej

Łóżeczko, czy dostawka?

Co wybrać - łóżeczko czy dostawkę? Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami łóżek? Nasi eksperci dokładnie wyjaśnią, czym jest łóżeczko dostawne, jak się je mocuje do łóżka rodzica i kiedy należy je wymienić na klasyczne łóżko drewniane.

Z kolei Aleksandra Głowińska opowie wszystkim rodzicom, czy spanie z noworodkiem w łóżku jest bezpieczne, a także powie więcej o bliskości i więzi, która wytwarza się między rodzicem a maluchem.

Agnieszka Błach poruszy także tematy kolejnych wizyt w ciąży - w końcu ile można chodzić do lekarza, prawda? Nie martwcie się, dr nauk medycznych Rafał Iciek powie Wam dokładnie, ile jeszcze czeka Was wizyt u ginekologa. To już końcówka, dacie radę!

A co z bolącymi plecami?

W kwestii snu bolące plecy dają się ciężarnym we znaki. Znamy to - dlatego o pomoc poprosiliśmy Honoratę Dziel z Wielokopolskiego Centrum Terapii Manualnej, która pokaże ciężarnym mamom kilka ćwiczeń na bolące plecy :) Wykonasz je sama w domu - a ulga będzie niewyobrażalna!

To musisz przeczytać!

Patronat

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM

Projekt został objęty patronatem przez Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarze z tej placówki podzielili się swoją ekspercką wiedzą i …czytaj dalej