Serial o rodzicielstwie
Youtube Video Thumbnail

Odcinek 6, Sezon 1

Narodziny rodziny, instrukcja obsługi niemowlaka

Boisz się, że niemowlę jest tak kruche, że dosłownie rozpadnie Ci się w rękach? Nie wiesz kiedy iść na pierwszy spacer i jak radzić sobie z emocjami tuż po powrocie do domu? Pomożemy Ci!

Narodziny rodziny

Instrukcja obsługi niemowlaka

Przyjście z nowonarodzonym dzieckiem ze szpitala do domu jest dużym stresem dla rodziców. Domownikom wydaje się, że noworodek zaraz rozpadnie się w rękach, jest taki delikatny. A tu przecież trzeba samemu sobie radzić: samemu przebrać dziecko, zmienić pieluszkę, wykąpać czy nakarmić… Jeżeli nie masz obok siebie kogoś doświadczonego w rodzicielstwie, to pierwsze dni mogą być bardzo stresujące.

Dlatego zespół ekspertów ze szpitala Ginekologiczno-Położniczego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Kinderkraft przy wsparciu merytorycznym douli Julity Księżyckiej wypowiada się w 6 odcinku serialu Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie.

Z tego odcinka płynie ogrom wsparcia dla świeżo upieczonych rodziców. Nie jesteście w tym sami! Strach, obawa i przede wszystkim niepewność to emocje, które towarzyszą wszystkim rodzicom. Dowiesz się tu między innymi jak podnosić dziecko, dlaczego noworodki płaczą, gdy podnosi się je punktowo, kiedy wyjść z dzieckiem na pierwszy spacer i… jak nosić dziecko.

Z 6 odcinka dowiesz się także co nieco o nosidełkach ergonomicznych i chustach - wszelkie wątpliwości rozwieje fizjoterapeutka Honorata Dziel z Wielokopolskiego Centrum Terapii Manualnej.

To musisz przeczytać!

Patronat

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM

Projekt został objęty patronatem przez Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Lekarze z tej placówki podzielili się swoją ekspercką wiedzą i …czytaj dalej