Podgrzewacz do butelek - czy potrzebny, jak używać i podgrzewać

Czas czytania: 6 minut

Podgrzewacz do butelek - czy potrzebny, jak używać i podgrzewać

Dmuchać czy chuchać? Kaszka jest już ciepła? A może za gorąca? Czy jedzenie dobrze się podgrzało? A może straciło swoje wartości odżywcze? Też zastanawiacie się nad tym za każdym razem, gdy podgrzewacie napoje i jedzenie dla swojego maluszka? Jest łatwe rozwiązanie, by ułatwić sobie życie. Pomoże Wam jedno proste urządzenie: podgrzewacz do butelek dla dziecka.

Podgrzewacz do butelek: czy jest potrzebny?

Podgrzewacz do butelek to produkt, dzięki któremu opieka nad dzieckiem będzie bardziej easy. Sprzęt ten robi dokładnie to, co obiecuje jego nazwa – podgrzewa butelki, a raczej płyn w ich wnętrzu – wodę, mleko, soczki, ale również na przykład danie w słoiczku. Dlaczego to takie ważne i co sprawia, że jest potrzebny? O tym przeczytacie poniżej!

Podgrzewacz jest alternatywą dla standardowej kąpieli wodnej lub ocieplania potraw i płynów w mikrofalówce. Żadna z tych tradycyjnych opcji nie jest tak precyzyjna i bezproblemowa jak korzystanie z podgrzewacza do butelek dla dziecka. Dzięki niemu ustawisz dowolną temperaturę oraz podgrzejesz posiłek równomiernie. Już nigdy więcej nie będziesz musiał ponownie stawiać na palnik niedogrzanej kaszki ani dmuchać, gdy podgrzejesz ją za mocno. Po zagrzaniu wystarczy włożyć malca do wygodnego krzesełka do karmienia – jak nasze LASTREE – i patrzeć, jak trzęsą się mu uszy!

Utarło się, że podgrzewacze do butelek dla dziecka najlepiej sprawdzają się u mam, które nie karmią piersią. Faktycznie, przygotowywanie mieszanki mlecznej dzięki podgrzewaczowi jest znacznie szybsze i łatwiejsze – mleko modyfikowane musi być rozpuszczone w około 50 stopniach Celsjusza, co w mikrofalówce czy w kąpieli wodnej jest trudne. Jednak produkt równie dobrze sprawdzi się u kobiet, które odciągają mleko, mrożą je, a następnie podgrzewają. Bez względu na to, czy karmisz piersią czy nie, podgrzewacz do butelek z pewnością ułatwi Ci życie, gdy Twój maluch zacznie jeść stałe posiłki. Wszelkie słoiczki, kaszki, przeciery, również te przygotowywane na zapas w domu, podgrzejesz szybko i bezproblemowo.

Uwielbiacie podróżować z dzieckiem? Nic dziwnego, krótkie czy długie wakacje to wyjątkowa przyjemność. Tym bardziej, gdy jesteś do tego przygotowany – masz, gdzie położyć dziecko dzięki łóżeczku turystycznemu, takiemu jak choćby JOY marki Kinderkraft, i jesteś w stanie przygotować dla niego ciepły posiłek. W tym wspomoże Cię wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma kuchni, właśnie podgrzewacz do butelek.

Niebagatelną zaletą podgrzewaczy do butelek jest fakt, że podczas podgrzewania posiłków czy płynów, zachowywane są wszystkie składniki odżywcze, a co za tym idzie, dziecko dostaje pełnowartościowy posiłek. To ważne szczególnie, gdy podgrzewasz w ten sposób pokarm z piersi matki.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Zasada działania podgrzewacza do butelek jest zbliżona do kąpieli wodnej. W tym wypadku również wlewasz do urządzenia wodę i ją grzejesz. Z tą jednak różnicą, że możesz ustawić dowolną temperaturę, do jakiej woda ma być zagrzana. Po czym wkładasz butelkę lub słoiczek i czekasz, aż uzyska odpowiednią temperaturę. Najczęściej do pracy urządzenia wykorzystywana jest para wodna, dzięki której płyny są podgrzewane w sposób równomierny.

Znajdziecie na rynku modele podgrzewaczy do butelek, które mają więcej funkcji – na przykład rozmrażanie, sterylizacja, gotowanie na parze. Mowa wtedy już o urządzeniu wielofunkcyjnym. Jednak podstawowym zadaniem pogrzewacza jest podniesienie temperatury płynu i jej utrzymanie.

Podgrzewacz do butelek: jak go używać?

Podgrzewacz do butelek to bardzo proste w obsłudze urządzenie. Wpierw wlewasz wodę, następnie wkładasz butelkę i włączasz. Zależnie od modelu możesz ustawić pożądaną temperaturę za pomocą specjalnego pokrętła lub wygodnie i precyzyjnie na ekranie LCD. Niektóre urządzenia oferują funkcję inteligentnego podgrzewania. Polega ona na tym, że urządzenie samo określa temperaturę pożywienia i otoczenia, po czym automatycznie ustawia czas i temperaturę grzania. W innych modelach samemu określa się niektóre parametry – na przykład czy jedzenie jest wyjęte z lodówki, czy ma temperaturę pokojową. Podaje się również w takich przypadkach objętość butelki.

Bardzo wygodną opcję ma podgrzewacz z termostatem. Dzięki takiemu modelowi będziesz mógł zostawić butelkę w podgrzewaczu na przykład na noc, a on przez cały ten czas będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę. Jak maluszek upomni się o jedzenie, butelka z mlekiem będzie już na niego czekała. To udogodnienie, które nie tylko pomoże zaspokoić głód Twojego dziecka, ale również wspomoże Ciebie w trudnej roli rodzica. Taki podgrzewacz szczególnie dobrze sprawdzi się w połączeniu z dostawką do łóżka – w ofercie marki Kinderkraft znajdują się NESTE AIR czy NESTE GROW. Dzięki niej dziecko będziecie mieli blisko siebie, a butelkę z ciepłym mlekiem pod ręką. Karmienie pójdzie więc szybko, a Wy będziecie mogli dalej odpoczywać.

Ważne jest, by tak dbać o czystość urządzenia, by nie powstał w nim kamień. Po każdym użyciu wylej wodę i przetrzyj wnętrze szmatką. Natomiast raz w miesiącu musisz wyczyścić urządzenie. Pamiętaj jednak, że nie możesz korzystać z żadnych środków chemicznych. Najlepiej sprawdzą się domowe sposoby – na przykład 10 g kwasku cytrynowego rozpuszczone w szklance wody lub 50 ml octu w 100 ml wody. Roztwór z kwaskiem podgrzej w urządzeniu, natomiast mieszankę octową wlej i odczekaj, aż kamień sam się rozpuści. Po czym dokładnie wypłucz i przetrzyj sprzęt.

Podgrzewacze do butelek – jakie są rodzaje?

Czym różnią się między sobą podgrzewacze do butelek dla dziecka? Przede wszystkim – funkcjami i sposobem zasilania. Na rynku znajdziecie wiele różnych rodzajów podgrzewaczy. Ustalcie najpierw, jakie Wy i Wasze dziecko macie potrzeby, a następnie wybierzcie urządzenie dla Was najlepsze. W czym można wybierać? Oto krótki przewodnik.

Klasyczny podgrzewacz do butelek

Klasyczny podgrzewacz do butelek sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy nie planujecie korzystać z niego nigdzie poza domem. Jego podstawową funkcją jest po prostu podgrzewanie pokarmu, ale znajdziecie na rynku i takie modele, które rozmrażają czy wyparzają. Klasyczne podgrzewacze mogą się między sobą różnić. Jedne są przeznaczone do sprzętów konkretnych marek, inne są uniwersalne. Mogą być regulowane pokrętłem lub za pomocą wyświetlacza LCD. Popularną opcją jest funkcja termostatu, a także wmontowany alarm, informujący, że w podgrzewaczu skończyła się woda. Niektóre mają także inteligentne podgrzewanie, dzięki któremu urządzenie samo ustala temperaturę grzania.

Samochodowy podgrzewacz do butelek

Jeśli jesteście mobilną rodziną i będziecie korzystać z podgrzewacza poza domem, na przykład podczas wycieczek samochodowych, świetną opcją jest urządzenie z możliwością zasilania w samochodzie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że czas podgrzewania w takim modelu może ulec wydłużeniu. Ale niektóre firmy oferują specjalne termoopakowania, służące do utrzymywania temperatury butelki.

Mobilny podgrzewacz do butelek

Kolejne rozwiązanie dla osób, które będą korzystać z podgrzewacza poza domem. Ta opcja zapewnia działanie nawet bez dostępu do prądu. Mobilne podgrzewacze do butelek mają powłokę termoizolacyjną. Niektóre z nich korzystają ze specjalnego żelu, który za sprawą krystalizacji nagrzewa butelkę do żądanej temperatury.

Podwójny podgrzewacz do butelek – dla bliźniaków

To rozwiązanie głównie dla rodziców bliźniaków, pozwalające na jednoczesne podgrzewanie dwóch butelek. Ale z łatwością można wyobrazić sobie, w jaki sposób podwójny sprzęt ułatwia życie rodzicom jednego dziecka – dzięki temu można podgrzewać w tym samym czasie dwa różne pokarmy albo na przykład herbatkę i kaszkę.

Podgrzewacz do butelek – na co zwrócić uwagę i jak wybrać właściwy?

Przed zakupem w pierwszej kolejności przeprowadź analizę potrzeb i zastanów się, czego oczekujesz od podgrzewacza. Czy interesuje Cię tylko podstawowa funkcja, czy może atrakcyjne będą dla Ciebie także inne udogodnienia? Warto zwrócić uwagę również na inne szczegóły. Jakie? Przeczytajcie!

Na rynku dominują podgrzewacze o jednym, zestandaryzowanym rozmiarze – pozwalają one na podgrzewanie różnych butelek, ale również słoiczków. Znajdziecie jednak również takie modele, które są dostosowane do podgrzewania tylko butelek lub butelek o jednej wielkości. Jeśli nie zwrócicie na to uwagi, możecie się niemiło rozczarować.

Decydując się na podgrzewacz, zwróćcie uwagę, jaki zakres wyboru temperatury ma dany model. Niektóre służą jedynie do podgrzewania potraw – czyli mniej więcej do 40 stopni. Inne natomiast mają funkcję wyparzania różnych akcesoriów, co odbywa się w temperaturze bliskiej 100 stopni. Pamiętajcie także o tym, że modele mogą się między sobą różnić sposobem regulacji ciepła – niektóre oferują pokrętła, a inne panele dotykowe.

Podgrzewacze mogą się różnić czasem osiągania żądanej temperatury. To zależy od mocy urządzenia, a także wysokości temperatury, jaką może osiągnąć sprzęt. Producenci zazwyczaj informują o tym parametrze na opakowaniu.

Rzecz jasna tym, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, są funkcje dodatkowe, oferowane przez producenta. Sprawdźcie, czy oglądany model pozwala, dzięki termostatowi, na utrzymanie temperatury, czy jest wyposażony w alarm i automatyczny wyłącznik, aktywujący się w momencie wyparowania wody, czy umożliwia sterylizację.

Nie bez znaczenia może być również pakiet akcesoriów. W zestawach mogą pojawiać się koszyczki do słoiczków ułatwiające podgrzewanie pojemniczków z gotowymi potrawami dla dzieci czy sztućce przeznaczone dla maluchów.

Podgrzewacze do butelek to praktyczny sprzęt, który przyda się zarówno przy niemowlaku, jak i przy większym dziecku, które karmisz już stałymi pokarmami. To atrakcyjny sprzęt szczególnie dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu i funkcjonalność wykorzystywanych akcesoriów. Jak również dla tych, którzy cenią sobie spokojny sen – dzięki podgrzewaczowi z termostatem i dostawce do łóżka nocne karmienie będzie znacznie mniej kłopotliwe.

Komentarze(0)

Twój komentarz:

Ten formularz jest chroniony przez reCAPTCHA - zastosowanie mają Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.