Łóżeczko turystyczne dla dzieci - rodzaje, jak i jakie wybrać?

Łóżeczko turystyczne dla dzieci - rodzaje, jak i jakie wybrać?

Lubicie podróżować z dziećmi i chcecie mieć zawsze pod ręką łóżeczko, w którym Wasz maluch będzie czuł się komfortowo? To znaczy, że potrzebujecie solidnego łóżeczka turystycznego. Nasz przewodnik wyjaśni Wam, na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze z nich.

Rodzaje łóżeczek turystycznych

            Łóżeczka turystyczne nie różnią się między sobą w sposób zasadniczy. Wszystkie przyjmują zbliżoną formę, którą określa ich funkcja: mają być lekkie, łatwo dawać się składać i rozkładać, powinny zajmować niewiele miejsca po złożeniu i dawać się wygodnie przewozić. Jeśli się między sobą różnią, to niuansami: akcesoriami czy regulacją dna. Na rynku znajdziecie choćby łóżeczka turystyczne z moskitierą, która chroni malucha przed nieproszonymi latającymi gośćmi. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy chcecie wystawić łóżeczko na balkon. W takim przypadku również warto rozważyć kupno łóżeczka turystycznego z zadaszeniem, chroniącym przed różnymi warunkami atmosferycznymi – słońcem i deszczem. Jakimi łóżeczkami są na przykład nasze NOLA czy UNIMO UP. Znajdziecie również łóżeczka turystyczne z przewijakiem, który zakłada się na górną ramę. Niektóre modele mają nawet płozy, zamieniające je w kołyskę – w naszej ofercie np. JOY. Jak widać, możliwości jest sporo, ale każdy rodzaj łóżeczka zawsze oferuje to samo: jest składanym meblem przystosowanym do łatwego przewożenia. W Kinderkraft doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne przy łóżeczku turystycznym są akcesoria. Dlatego mamy w ofercie wiele łóżeczek z bogatym zestawem użytecznych dodatków. Na przykład JOY z akcesoriami oferuje m.in. przewijak, funkcję bujania, karuzelę, dwa poziomy ułożenia dna i ułatwiające transport kółka.

Tata z synkiem w łóżeczku turystycznym leody spędzają razem czas na dworze.

Czy łóżeczko turystyczne jest zdrowe dla noworodka i niemowlaka?

            No właśnie, czy łóżeczko turystyczne jest zdrowe dla śpiących w nim maluchów? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo łóżeczko łóżeczku nierówne. W Internecie znajdziecie pewnie wiele sprzecznych opinii, które spierają się zasadniczo o jedno – o materacyk. To właśnie ten element jest newralgiczny i może wpływać na komfort i zdrowie malucha. Często bywa bowiem tak, że dołączane do łóżeczek materace nie są najwyższej jakości ani odpowiedniej grubości. U małych dzieci najlepiej sprawdzi się średnio twardy materac, a te dostępne w zestawach często są zbyt miękkie. Rehabilitanci są zgodni, że maluchowi nie powinno się nic stać, jeśli prześpi nawet na kiepskim materacu kilka nocy, czyli mniej więcej tyle, ile trwa zazwyczaj wakacyjny pobyt. Problemy mogą się zacząć, gdy z łóżeczka turystycznego zaczynamy korzystać jak z klasycznego. Ale nawet wtedy dziecko nie musi na tym cierpieć – wystarczy zadbać o jakość takiego łóżeczka, które powinno mieć solidne, twarde dno oraz dobrej jakości i odpowiedniej twardości materacyk. Generalnie jednak zazwyczaj do łóżeczek turystycznych trzeba dokupić odpowiedniej klasy osobny materacyk.

Od kiedy dziecko może korzystać z łóżeczka turystycznego?

            Nie ma żadnych przeciwwskazań, by dzieci spały w łóżeczkach turystycznych już od pierwszych miesięcy życia. Wszystko zależy jedynie od jakości i formy łóżeczka. Warto zadbać, by to dla najmniejszych dzieci było najwyższej jakości i miało stabilną konstrukcję. Kluczowy jest jednak materac – powinien być odpowiedniej twardości, by nie deformował malutkiego kręgosłupa malucha, a właściwie go podpierał. Decydując się na łóżeczko dla najmłodszych dzieci, warto zwrócić uwagę, by miało regulowaną wysokość – co najmniej dwa poziomy. Właśnie taką możliwość oferują nasze dwa łóżeczka: JOY z akcesoriami i LEODY. Dzięki temu niemowlak będzie mógł bezpiecznie spać na najwyższym poziomie, a gdy podrośnie, będzie można dostosować wysokość dna łóżeczka do etapu jego rozwoju. Regulacja wysokości to także wybawienie dla pleców rodzica. Częste odkładanie dziecka na najniższy poziom dna jest wysoce niekomfortowe, dlatego zadbajcie o to, by wybrać łóżeczko z regulowaną wysokością dna.

Mama opiekuje się małym dzieckiem, leżącym na łóżeczku turystycznym leody w salonie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka turystycznego?

Atesty

Bezpieczeństwo i jakość wykonania to podstawa, więc zwróćcie uwagę na posiadane przez łóżeczko turystyczne atesty i certyfikaty, by wiedzieć, czy zostało zrobione z materiałów wysokiej jakości.

Jakość

Również jakość użytych materiałów wpływa na bezpieczeństwo, dlatego przyjrzyjcie się stelażowi, materiałowi i siateczce ochronnej na bokach łóżeczka, a także wykończeniu – czy wszystko jest dobrze zszyte, nic się nie pruje ani nie odstaje.

Materac

Materace zazwyczaj są dołączane do łóżeczek turystycznych, ale niestety nie zawsze są dobrej jakości. Bywa i tak, że trzeba dobrać dodatkowy materacyk lepszej jakości, bo ten z zestawu jest zwyczajnie bezużyteczny.

Składanie i rozkładanieŁóżeczko turystyczne służy do tego, by łatwo je składać i rozkładać. Zwróćcie więc uwagę, czy odpowiedzialny za to mechanizm jest łatwy w obsłudze i działa sprawnie.

Rozmiar i waga

Łóżeczko turystyczne musi być łatwe do noszenia i przechowywania. Jego rozmiar po złożeniu powinien być jak najmniejszy, a waga jak najniższa. Sprawdźcie, czy te parametry interesującego Was modelu odpowiadają Waszym oczekiwaniom – czy łóżeczko zmieści się w Waszym bagażniku i nie będziecie mieli problemów z jego noszeniem. Niektóre modele oferują specjalne uchwyty, które ułatwiają ich transport. Takim łóżeczkiem turystycznym jest choćby nasze JOY, które nie tylko zabiera mało miejsca po złożeniu, mieści się w poręcznej torbie, ale również jest wyposażone w wygodne kółka do przesuwania łóżeczka po pokoju. Są one wyposażone w hamulce, które po rozłożeniu należy koniecznie zablokować.

Czy do łóżeczka turystycznego potrzebny jest materac?

            Łóżeczko turystyczne nie różni się pod tym względem od klasycznego – ono również potrzebuje materaca. Większość producentów oferuje materace w zestawie, ale uważajcie na nie – nie wszystkie bowiem odznaczają się właściwą jakością. Może się okazać, że dołączony materacyk jest zbyt cienki lub za miękki i nie spełnia swojej funkcji, nie daje dziecku właściwego komfortu. W takiej sytuacji trzeba po porostu dokupić materac odpowiedniej jakości. A jeśli łóżeczko turystyczne ma akurat taką samą wielkość co Wasze łóżeczko klasyczne, to możecie wykorzystać materac, którego Wasz maluch używa na co dzień.

Tata w salonie, bawi się z dzieckiem leżącym w łóżeczku turystycznym unimo.

Kojec czy łóżeczko turystyczne – co wybrać dla niemowlaka i dla starszego dziecka?

            Zastanawiacie się, czy kupić kojec czy łóżeczko turystyczne? Wszystko jest uzależnione od Waszych preferencji i potrzeb. Kojec zasadniczo jest miejscem, gdzie dziecko nie tyle ma spać, co się bawić, ale wielu rodziców korzysta z niego jak z łóżeczka. Można tak zrobić, ale pamiętajcie, że kojce nie są pomyślane jako sprzęty mobilne. Inaczej z łóżeczkami, które są turystyczne już choćby z nazwy. Są zaprojektowane tak, by były wygodne podczas wyjazdów – są lżejsze, poręczniejsze, znacznie łatwiej się składają i rozkładają. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o kojcach. Jeśli więc szukacie mobilnego mebla na wyjazdy, to znacznie lepiej sprawdzi się łóżeczko turystyczne. Natomiast gdy interesuje Was opcja wielofunkcyjna, łącząca miejsce do okazjonalnego spania i do zabawy w dzień, postawcie na kojec. Ale najlepiej kupić łóżeczko turystyczne z funkcją kojca, jak choćby nasze LEODY.

Komentarze(0)

Twój komentarz:

Ten formularz jest chroniony przez reCAPTCHA - zastosowanie mają Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.