Program bezpłatnej wymiany materacyka w wózku PRIME jako odpowiedź Kinderkraft na wyniki testów przeprowadzonych przez instytucję Stiftung Warentest

Szanowni Klienci,

jako firma kierująca się transparentnością działań, mająca na względzie dbałość o bezpieczeństwo naszych produktów chcieliśmy poinformować Państwa o wynikach testów bezpieczeństwa, jakie przeprowadził dla wózka PRIME niemiecka fundacja Stiftung Warentest oraz o tym, jakie kroki podjęliśmy w związku z wykryciem obecności substancji TCPP w elemencie wózka PRIME.

Stiftung Warentest zdecydował się na włączenie do zakresu swoich badań produktowych ponadstandardowych testów dla kategorii wózki, przeprowadzanych do tej pory wyłącznie na zabawkach. W czasie tych testów wykryto w materacykach wózków (gondola) substancję potencjalnie niebezpieczną w przypadku połknięcia – TCPP. Substancja ta nie jest ujęta w europejskich wymaganiach bezpieczeństwa dla wózków, jest ujęta natomiast w normach dla zabawek.

Ograniczone wykorzystania TCPP w produktach dla dzieci jest opisane przez dyrektywę 2014/79/UE, która odnosi się właśnie do zabawek jako tych produktów, które mogą być umieszczone w ustach dziecka. W przypadku materacyka taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Warto podkreślić, sama dyrektywa nie limituje już zawartości tej substancji dla innych produktów, niż te które mogą być wkładane do ust. Należy więc przyjąć, że obecność TCPP w materacyku nie niesie zagrożenia dla dziecka.

Informujemy także, że z substancją TCPP mamy do czynienia codziennie w swoim otoczeniu – jest ona jednym ze standardowych środków, używanych między innymi w meblach, by zwiększyć bezpieczeństwo w sytuacji pożaru poprzez podwyższenie punktu zapłonu.

Kinderkraft jako marka kieruje się przede wszystkim zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa naszych małych Konsumentów we wszystkich oferowanych produktach.

Z tego względu mimo że wózki PRIME oraz PRIME 2020 spełniają normę europejską dla wózków i mogą być dopuszczone do sprzedaży w tej formie, po otrzymaniu informacji od Stiftung Warentest podjęliśmy decyzje:

- o wykluczeniu substancji TCPP z konstrukcji wózka PRIME w nowych partiach produkcyjnych (wszystkie partie poza KK20180730-KK20190528 oraz KK19026-6 do KK20016-4). Wózek PRIME LITE jako nowy produkt marki Kinderkraft jest całkowicie pozbawiony substancji TCPP, a więc powyższy problem go nie dotyczy.

oraz

- decyzję o wdrożeniu programu bezpłatnej wymiany materacyka w produktach dostępnych w sprzedaży lub już sprzedanych na produkty wolne od substancji TCPP dla partii produktowych wózka PRIME ORAZ PRIME 2020 z zakresu: KK20180730-KK20190528 oraz KK19026-6 do KK20016-4 (wózków PRIME LITE jako nowych produktów marki Kinderkraft ten program już nie dotyczy, ponieważ TCPP zostało z nich całkowicie wykluczone od początku produkcji).

Wszystkich Klientów zainteresowanych bezpłatna wymianą materacyka prosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się pod linkiem poniżej. Całkowity koszt wymiany wraz z wysyłką pokrywa Kinderkraft

Jak znaleźć numer partii?

W razie pytań prosimy o kontakt z naszym działem obsługi Klienta pod adresem mailowym: safety@kinderkraft.com

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) [PDF]