Zadbaj o kontakt z naturą - kolekcja Nature Vibes Kinderkraft

Zadbaj o kontakt z naturą - kolekcja Nature Vibes Kinderkraft

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak kontakt z naturą wpływa na Wasze dziecko? Pewnie sami niejednokrotnie słyszeliście o tym, żeby wyjść na dwór i korzystać z pięknej pogody. Współcześnie jednak, wraz z postępującą urbanizacją, ciężko o to, by całe dnie spędzać na łonie natury. Coraz mniej jest takich miejsc na świecie - a mimo wszystko wpływ natury na nasze zdrowie jest olbrzymi. Tym bardziej więc warto regularnie spacerować i od małego uczyć dzieci, by nie tylko spędzały czas wśród przyrody, ale i by ją szanowały. By mieć naturę zawsze obok siebie, a także móc ciągle celebrować jej piękno i zwracać na przyrodę szczególną uwagę, Kinderkraft stworzył kolekcję Nature Vibes - w hołdzie pszczołom oraz polnym i leśnym kwiatom.

 

Jaki wpływ ma przyroda na nasze dzieci?

 

Natura uspokaja, wycisza i przynosi ukojenie zmęczonym zmysłom. Jako rodzice kładziemy ogromny nacisk na rozwój zmysłów i umiejętności poznawczych, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż nasze dzieci mogą być przebodźcowane. Nie chodzi tu tylko o nasze działania, a przede wszystkim - o nasze otoczenie.

 

Przebodźcowanie

 

Włączony w tle telewizor, radio, samochody, krzyki, kolorowe zabawki, hałas, dodatkowe aktywności w żłobkach czy przedszkolach… Nic dziwnego, że dodając do tego edukacyjne maty, zabawy i gry, możemy spowodować przebodźcowanie. Pamiętaj, że nawet odwiedziny dziadków mogą u małego dziecka spowodować ekscytację, która sprawi, że malec będzie zbyt pobudzony, by prawidłowo później odpocząć!

 

Dlatego tak ważne jest, by uczyć dziecko odpoczynku. Regularne pory drzemek i snu to tylko początek. Warto dziecku czytać spokojnym głosem, puszczać spokojną i cichą muzykę, ograniczać dodatkowe dźwięki. A oprócz tego korzystać z darów natury.

 

Przyroda a dziecko

 

Kojące i naturalne barwy przyrody pozytywnie wpływają na zmysł wzroku, w przeciwieństwie do krzykliwych i jaskrawych kolorów, tak częstych na zabawkach. Uspokajają i sprawiają, że wzrok maluchów nie jest “atakowany” zbyt intensywnymi barwami, których w zabawkach często jest w nadmiarze.

 

Oprócz tego świergot ptaków i szum liści uspokaja zmysł słuchu, a ciekawe faktury sprawiają, że maluch ma szansę na poznawanie dotykiem nowych przedmiotów. Oprócz tego regularne przebywanie na świeżym powietrzu, w szczególności z daleka od spalin miasta, pozwala na nabycie odporności i oddychanie czystym, świeżym powietrzem. Ćwiczą także koordynację i koncentrację, skupiając się na nowym otoczeniu.

 

 Zadbaj o kontakt z naturą - kolekcja Nature Vibes Kinderkraft

 

Regularne przebywanie na łonie natury od małego może pomóc kształtować w dziecku pozytywne nawyki, takie jak aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Oprócz tego może też wspomóc zapobieganie potem niezdrowym relacjom ze smartfonem, mediami społecznościowymi oraz komputerem i telewizorem.

 

Przebywając na słońcu w ciepłych porach roku dzieci mają większe szanse na produkcję witaminy D w organizmie. A w deszczowe pory roku dziecko ma szansę (oczywiście odpowiednio ubrane) nawiązać z rodzicem głębszą, silniejszą więź - np. skacząc wspólnie po kałużach, spacerując w deszczu czy zbierając liście, które spadły z drzew.

 

Opadłe liście oraz rosnące w naturze zioła i rośliny to także doskonały pretekst do nauki np. o ekosystemie, roli przyrody w naszym otoczeniu i jej wpływie na człowieka. Natura to bowiem nie tylko miejsce do relaksu, ale także dom wielu pożytecznych zwierząt, bez których świat nie mógłby istnieć. W Kinderkraft zdajemy sobie sprawę z ważności natury w naszym otoczeniu, dlatego by celebrować jej piękno stworzyliśmy kolekcję Nature Vibes.

Pszczoły, natura, las - Nature Vibes

 

Inspiracją dla kolekcji był nie tylko las, ale i przede wszystkim rodzime polne kwiaty, łąki oraz ich mieszkańcy - pszczoły. To połączenie relaksuje, a także pomaga celebrować pozornie zwyczajne momenty w magicznym, sielskim klimacie. Całość kolekcji utrzymana jest w ciemnej palecie barw, które tworzą tajemniczy, mityczny leśny klimat.

 

Tajemniczy zagajnik, a w nim: przebijające się przez listowie promienie słoneczne. Skrzące w powietrzu drobinki mienią się w akompaniamencie szmeru leśnego potoku.

 

Oto właśnie kolekcja Nature Vibes - tajemnicza, mistyczna, leśna.

 

Kobieta stoi przy wózku, ma w nosidle dziecko, stoi na tle koła na którym jest różowo-błękitne niebo. Kolekcja nature vibes kinderkraft

 

Nieodłącznym elementem kolekcji jest haftowana pszczoła, która ma nam przypominać o ich niezwykle ważnej roli w ekosystemie. Od lat różne organizacje zwracają uwagę na problem z drastycznie topniejącą populacją tych niezwykłych owadów. My również postanowiliśmy je uhonorować, nadając im najważniejszego znaczenia w naszej kolekcji.

 

Czy wiedzieliście, że pszczoły miodne to pszczoły hodowlane i tylko one produkują miód? Jest gatunkiem społecznym, co oznacza, że organizuje się w zbieraniu pokarmu, karmieniu potomstwa czy obronie gniazda. Potrafią latać na duże odległości.

 

Dzika pszczoła, występująca w lasach, nie produkuje miodu. Może dlatego nie dostrzegamy jej udziału w zapylaniu i jest ona zapomniana? Co jest ogromnym błędem, ponieważ dzikie pszczoły są również świetnymi zapylaczami. Bez nich nasz ekosystem, natura o którą walczymy i równowaga w przyrodzie zostanie zachwiana.

 

Poznaj kolekcję Nature Vibes!

Komentarze(0)

Twój komentarz:

Ten formularz jest chroniony przez reCAPTCHA - zastosowanie mają Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.