Z UNICEF Polska odmieniliśmy życie dzieci w Mozambiku

Czas czytania: 2 minuty

Z UNICEF Polska odmieniliśmy życie dzieci w Mozambiku

Coraz częściej występujące kataklizmy klimatyczne odbierają najmłodszym nie tylko bezpieczeństwo i zdrowie, ale także przyszłość. Zależy nam na tym, aby budować lepszy świat dla dzieci, dlatego jesteśmy dumni z naszej współpracy z UNICEF Polska, która pozwoliła na odbudowę dwóch szkół w dystryktach Murrupula oraz Rapale w Mozambiku, zniszczonych przez cyklony.

 

Dziewczyna siedząca przy biurku nad zeszytem w ławce w klasie

 

Bezpieczne miejsca nauki

 

Nasza inicjatywa skupiła się na stworzeniu bezpiecznych i inspirujących miejsc nauki dla dzieci, które żyją w regionie narażonym na katastrofy klimatyczne. W wyniku prac remontowych powstało łącznie 10 nowych sal lekcyjnych, 2 pomieszczenia administracyjne i 5 bloków sanitarnych, które umożliwiają naukę ponad 4 000 uczniów.

 

Dzięki temu projektowi udało się nie tylko przywrócić dostęp do edukacji dla dzieci, które ucierpiały w wyniku cyklonów Idai i Kenneth w 2019 roku, ale także zwiększyć współczynnik skolaryzacji i dostęp do nauki w regionie.

 

Wnętrze nowowybudowanej sali lekcyjnej w szkole w Mozambiku

 

Warto pomagać

 

Mozambik, będący krajem narażonym na klęski żywiołowe i zmiany klimatu, zmaga się z problemem zapewnienia swoim obywatelom dostępu do edukacji i czystej wody pitnej. Dzięki naszej współpracy z UNICEF Polska nie tylko odbudowaliśmy szkoły, ale także wybudowaliśmy trzy pompy wodne, które pomagają rozwiązać problem dostępu do wody.

 

Robotnicy stojący nad nowowybudowaną pompą wodną w Mozambiku

 

Niezwykła współpraca między sektorem prywatnym, reprezentowanym przez Kinderkraft, a organizacją pomocową, jaką jest UNICEF, to klucz do wprowadzenia rzeczywistych zmian w życiu najbardziej potrzebujących dzieci. Wspólnie możemy zmieniać świat i wpływać na przyszłość tych, którzy tego potrzebują. Podjęte działania mają realny wpływ na życie kilku tysięcy dzieci, zapewniając im miejsce do nauki i poczucie bezpieczeństwa, niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Dają też szansę na lepszą przyszłość.

 

Dziękujemy naszym klientom, partnerom i UNICEF Polska za to, że razem wprowadzamy pozytywne zmiany na świecie,  które mają znaczenie.

 

Plac budowy nowej szkoły w Mozambiku odbudowanej przez UNICEF i Kinderkraft

Komentarze(0)

Twój komentarz:

Ten formularz jest chroniony przez reCAPTCHA - zastosowanie mają Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.