Czy warto kupić łóżeczko turystyczne?

Czy warto kupić łóżeczko turystyczne?

Podróżowanie z dzieckiem dla części rodziców może wydawać się uciążliwe, a często nawet nieosiągalne, bo nie wszystkie hotele, pensjonaty, a nawet domy naszych bliskich, są przygotowane na przyjazd dzieci. Maluszki często stresują się też koniecznością spania w obcym miejscu. Przyzwyczajone do swojego otoczenia, domowego ciepła kojarzącego się z mamą, zwyczajnie mają problemy z zasypianiem. Pojawia się on również wtedy, gdy odwiedzamy rodzinę czy przyjaciół. Rodzice mimo zmęczenia często decydują się na powrót do domu, bo maluszek nie może zasnąć w nowym miejscu. Jak temu zaradzić?

Łóżeczko to podstawa

Badania dowodzą, że maluszki mają mniejszy problem z zaśnięciem, gdy mogą być ułożone w swoim łóżku. Dopóki dziecko jest małe i mieści się w wózeczku, będąc na wakacjach czy w odwiedzinach u rodziny, możemy ułożyć niemowlaka w gondoli. Potem pojawiają się problemy, zwłaszcza gdy nie śpimy z dzieckiem w jednym łóżku. Nawet jeśli nasza rodzina ma przygotowaną kołyskę, a w hotelu dostępne jest łóżeczko, dziecko może się zbuntować. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się łóżeczka turystyczne, które można ze sobą zabrać dosłownie wszędzie.

Czym cechuje się dobry produkt?

Trzeba mieć na uwadze to, że nie każde łóżeczko turystyczne faktycznie ułatwi nam usypianie maluszka podczas podróży. Dobry produkt powinien być stabilny, aby po rozłożeniu stanowił bezpieczne miejsce do snu dla naszej pociechy. Kolejna kwestia – mobilność. System składania nie może być zbyt skomplikowany, bo szybko zrezygnujemy z zabierania łóżka w podróż. Liczy się też waga, zbyt ciężki model po prostu będzie niewygodny. Nie zapominajmy także o funkcjonalności – dobre łóżeczko turystyczne, jak chociażby „Joy Z Akcesoriami” ma przynajmniej przewijak. Dobrze jeśli posiada też inne elementy, bo jak wiadomo, podróże z dziećmi to olbrzymia ilość bagaży z gadżetami. Poleca się też weryfikację materacyka – jego twardość, wygodę i wyprofilowanie.

Nie tylko w podróży

Wielu rodziców nawet w domu stawia na łóżeczka turystyczne, a to dlatego, że zwykle zajmują mniej miejsca niż klasyczne mebelki, są też łatwe w pielęgnacji, lekkie i praktyczne, bo mają wszystkie potrzebne akcesoria – przewijak, karuzelę, materacyk oraz specjalne kieszenie na pieluszki czy kosmetyki. Ważna jest też mobilność, bo taki mebelek można bez problemu przestawiać.

Łóżeczko zamień w kojec

Ważne jest to, że model turystyczny może pełnić również funkcję kojca. To pozwala rodzicom na oszczędności. Nie muszą bowiem kupować dodatkowego akcesorium dla swojej pociechy, a łóżeczko turystyczne będzie służyć dziecku przez długi czas.

Komentarze(0)

Twój komentarz: